První létání pro veřejnost

Dne 1. října - nejspíše posledním teplým dnem letošního roku - se naše skupina rozhodla uskutečnit létání pro veřejnost na Podolance. Přijít mohl opravdu kdokoliv s kýmkoliv, ať už se jednalo o děti či papoušky. Akce se konala od 14:00, my však na místo dorazili již okolo 13:00, abychom mohli vítat nové návštěvníky. K našemu překvapení již na místě byla první skupinka lidí v čele s Aratingou Vikym.

Jak šel čas, postupně přijížděli jak členové Uzavřených křídel, tak i návštěvníci - známé i neznámé tváře. Dokonce nás navštívilo i několik papoušků, mezi které se řadil Žako, Ararauny a Aratinga. Jedna naše členka také vzala ven na kšírkách svého mladého Pyruru.

Odpoledne probíhalo opravdu úžasně a přesně tak, jak jsme si to představovali. Zábavy bylo požehnaně a vždy si bylo s kým popovídat. Spoustu lidí si vyměňovalo rady, tipy a zkušenosti. S novými uchazeči o volné létání jsme se také bavili o začátcích a jak na to. Příští rok to bude opět lítat :-)

galery

galery

galery

galery

Kompletní fotogalerii z létání najdete zde.

Proběhlo několik společných letů, kdy při jednom vynikala již zmíněná Aratinga Viky, který létal po obloze s ostatními velkými papoušky, jakoby tak byl zvyklý odjakživa. Šlo vidět, že jeho majitelé jsou na něj velmi pyšní. Papoušci si během dne poletovali, louskali oříšky, trénovali se svými majiteli a nebo se jen tak pohupovali na okolních větvičkách.

Všichni jsme si tento den moc užili a už se těšíme, až takovou akce budeme moci příští rok zopakovat. Očekáváme stejnou, ne-li větší účast. Moc děkujeme všem, kteří se na nás šli podívat a seznámit se. S některými se letos ještě jistě potkáme v kryté tenisové hale, kde budeme chodit přes zimu létat.

 
zpátky nahoru