Kam chodíme nejčastěji létat

Ideálních míst na volné létání není až tak mnoho a to zejména na první lety. Naštěstí my jsme objevili tyto dvě, kam pravidelně společně jezdíme.

Podolanka ideální místo pro začátečníka

Místo leží na samém okraji Prahy a je přímo ideální pro úplné volnoletce začátečníky. Téměř všichni členové Uzavřených křídel zde vypustili poprvé své papoušky a to bez sebemenších potíží. Jsou zde rovinatá rozlehlá pole bez drátů elektrického vedení, frekventovaných silnic či dálnic. I nejbližší obydlí nebo stromy jsou vzdušnou čarou skoro kilometr. Je zde vidět do všech směrů po okolí, takže se málokdy stává, aby papoušek zmizel z dohledu. Jedinou nevýhodou je, že se zde schází skupina modelářů a někteří papoušci jsou nesví ze zvuků motorových a elektrických modelů letadýlek. Drobnou obtíží je i absence ukrytí se před deštěm či přímým sluncem.

galery

galery

galery

galery

 

Roklinka naše neoficiální klubovna

Toto místo dostalo přezdívku podle podobnosti s místem obydlí elfů z Pána prstenů. Jedná se o opuštěný břidlicový lom s přírodním jezírkem elegantně schovaný v okolním terénu. Místo je vhodné už pro zkušenější papoušky s vynikající kondicí, protože je zde množství převýšení a spousty stromů na které papoušek může přistát. Papoušek už také musí zvládat orientaci jak ve vzduchu, tak v terénu, aby se mohl dostat zpět na místo vzletu. Samotné místo našich srazů je na dně lomu, takže papoušek po proletu musí také ovládat slety z výšek (ať už ze stromů a nebo volně ze vzduchu). V pozdějších jarních a letních měsících je to ráj pro naše papoušky. Rostou zde například plané třešně a jabloně, bezinkové a šípkové keře a podobně. Výhodou je, že jak papoušci, tak i lidé se mohou schovat před deštěm či dotěrným letním sluníčkem. Nevýhodou, že je zde horší dostupnost (zvláště po dešti) a také to, že papoušek dost často zmizí z dohledu.

galery

galery

galery

galery

 

Roklinka z papouščího pohledu

zpátky nahoru