Dílna Uzavřených Křídel

Přinášíme vám ukázku vlastních výtvorů pro ty naše mazlíčky. Určitě se inspirujte a vyrobte pro svého papouška také nějakou tu zábavu.

Domečky a bedničky

Mníšek stavitel, tomu je potřeba dát nějaký ten materiál a už se buduje domeček. A jako základ postačí krabice, bednička a nebo upletená "čepice".

Bedýnka na dřívka, šišky, ořechy a jiné hračky na kterou volně navazuje "stoleček" na který si papoušci odkládají to s čím si zrovna hrají, takže jim to hned nepadá na dno klece. Stoleček funguje i jako odpočívadlo (mají v kleci dvě), jelikož se na něm sedí trošku jinak než na bidle.

 

Houpačky a prolejzačky

Houpačku má každý papoušek rád a tak je to skoro první věc, kterou do klece i mimo děláme. Stačí najít vhodnou větev a na konec přidělat provázek. My co máme Ary, tam raději dáváme řetízek a nahoru s karabinkou, ať se to dá dobře přendavat dle libosti. Venkovní prolejzačky, to už je pak větší tvořivost. Vždy záleží na prostoru a fantazii. Dle mě nejjednoduší a také velmi oblíbená hračka je kus členité větve, do které zašroubuji z vrchu očko a připnu na karabinku. Pro papoušky paráda, okusují čerstvou větev a ještě se houpou.

 

Závěsné hračky na okusování

Velmi oblíbené jsou tyto hračky na zavěšení. Naši papoušci je milují a je to vidět i s jakou vervou je likvidují. Na výrobu používáme to, co zrovna doma a nebo v lese najdeme. Proto se u nás nevyhazují ruličky od kuchyňských utěrek a nebo třeba toaletního papíru, vše se použije. Také občas zajdeme na truhlárnu, kde se dá sehnat kvalitní "odpad" v podobě malých dřívek a může se jít montovat.

Kmen s oříšky - do kmenu navrtám díry a do nich nastrkám slunečnici nebo oříšky, opět zábava a spojená s potravou.

 

Ptačí strom pro Aru

Velmi nenáročný ptačí strom pro Aru, vyrobený z větší větve třešně. Přidal jsem i dvě podélné příčky a držáčky na misky. Strom je uchycen přes závitovou tyč natlučenou ve stromě a pak přes dvojité dno (kvůli zesílení) prošroubováno skrz. Ze spoda je ještě vyztuženo kovovou deskou a na matice přichyceno. Pro lepší manipulaci jsem přidal kolečka. Spodní "šuplík" jsem natřel několikrát bezbarvým lakem vhodným pro dětské hračky a nábytek. Přeci jen, trus je trochu agresivní a takto nezanechává stopy a dobře se umývá.

 

zpátky nahoru