Akce UK1000 aneb 1000 fanoušků na FB

Nikdo z nás na začátku projektu “Uzavřená Křídla” nepočítal s nějakým velkým veřejným šířením. Začalo to tím, že jsme si udělali web, kde jsme chtěli uchovávat naše zážitky, vzpomínky na naše papoušky a také o nás napsat pár základních informací. Nicméně žijeme v době sociálních sítí, a tak se nám podařilo získat již přes 1000 fanoušků na naší Facebookové stránce.

Takový ohlas jsme opravdu nečekali a jsme vám za to velmi vděční. Když už počet fanoušků pomalu blížil k číslu 1000, říkali jsme si, že bychom toho jubilejního návštěvníka měli nějak odměnit. Nejvíce se nám zalíbil nápad obdarovat onoho šťastlivce naším klubovým tričkem nebo mikinou. Ale jak to již bývá, vše dopadlo úplně jinak - ale to se musíme trošku vrátit v čase.

Vše začalo v Jihlavě

Nedávno jsme vás informovali o naší akci v ZOO Jihlava, kde jsme na den dětí předváděli naše papoušky, dělali ukázky létání, tréninku a lidé se mohli s papoušky vyfotit. Zároveň jsme odpovídali na velké množství dotazů týkajících se především volného létání a soužití s papouškem.

Krátké info o akci v ZOO Jihlava  naleznete zde.

Do ZOO přijela i jedna mladá slečna - Lenka, která byla z papoušků neskutečně nadšená a vyprávěla nám jak to bylo její velké přání, jak je moc ráda. Byla moc ráda, že jsme do ZOO přijeli. Zdržela se u nás poměrně dlouho a byla opravdu velmi unešena a moc si to užívala. Jakmile dorazila domů, napsala o setkání s papoušky i článek na svém blogu a zkoukla i videa na našem webu a FB. Ale tu především udělala jednu zásadní věc - stala se fanouškem naší FB stránky. Ano - a tento její Like se stal právě tím tisícím na našem Facebooku, což nás velmi potěšilo. Proč? Protože odměna půjde zaručeně do těch správných rukou.

Po další interní poradě, jsme se ale rozhodli pro úplně jinou odměnu, která by Lence udělal daleko větší radost, než nějaké naše tričko. Lenka miluje papoušky a tak jsme se rozhodli ji uspořádat soukromý papouščí den. Opět jsme kontaktovali Lenku s touto úžasnou novinkou. Myslím, že nám to zprvu ani nevěřila, nebo spíše tomu nechtěla uvěřit. Po chvilce vysvětlování jsme se domluvili a její nadšení bylo opět vidět a my jsme z toho pochopili, že jsme udělali moc dobře - že tato odměna je pro ni naprosto nejlepší.

Akce začíná v Laguně

Lenka pochází z Jihlavy, a tak jsem ji po dohodě zajistili jízdenky do Prahy na domluvenou sobotu 15.7.2017 a všichni se těšili na setkání. Což bylo vzájemné, protože při setkání na nádraží v Praze bylo opět z Lenky cítit velké nadšení. Prvním naší zastávkou byla jak jinak než Laguna, kde se Lenka seznámila s místními papoušky. Mohla si je nakrmit, pomohla nám s úklidem a hlavně se mohla se všemi pomazlit. Ani nemusím říkat, jak moc si to užívala, to je krásně vidět z fotek.

gallery

gallery

gallery

Pokračujeme do Bioparku Štít

Po dvou krásně prožitých hodinách v Laguně jsme se vydali dál - a to do Bioparku Štít, kde ten den probíhalo i focení s papoušky Laguny. V Bioparku jsme se sešli již skoro všichni a s Lenkou si užívali den nejen mezi papoušky v proletové voliéře. Lenka si opět mohla pohladit, pomazlit a vyfotit se i s ostatními papoušky. Venku si poletoval Diego a Elinka a tak mohli návštěvníci pozorovat papoušky i za volného létání, což se všem návštěvníkům velmi líbilo. Voliéra byla pro všechny otevřena, a tak nejen Lenka měla jedinečnou příležitost se s papoušky blíže seznámit. Počasí bylo super, až na jednu drobnou přeháňku, kterou jsem přečkali ve voliéře a papoušci měli možnost se i vykoupat. Toho překvapivě využila i Sára a Riko, kteří déšť moc nemusí. Lenka si za naší asistence prohlédla i celý areál Bioparku a čekalo na ni ještě jedno malé překvapení. Domluvili jsem ji pomazlení s měsíčními lvíčky. Opět to byl krásný zážitek nejen pro Lenku, ale i pro nás. Po delší době jsem si pohladil i Joy. Měl jsem možnost jít se podívat i za Georgem, se kterým jsem se také mazlil, když byl malý, ale na to jsem si již netroufnul a přenechal to Magdě s Anetou, které jsou s ním více v kontaktu. Přeci jen je to již pořádný macek. O Lefince ani nemluvím.

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery

No a to už pomalu nastával čas na návrat, Biopark se uzavíral a my jsem se vydali s Lenkou zpět do Prahy, aby v pořádku stihla autobus domů. Za mě, za ostatní a myslím, že i za Lenku mohu říct, že to byl opravdu vydařený den. Lenka odjížděla opravdu spokojená a věřím, že si to moc užila, což ukazují i fotky.

Kompletní fotogalerii z této akce naleznete zde.

Poděkování na závěr

Děkujeme Lence za návštěvu, přejeme ji v životě to nejlepší a těšíme se na další setkání s ní. K nám má dveře vždy otevřené a rádi ji uvidíme. Děkujeme i Magdě a Anetě ze Společnosti Laguna a samozřejmě personálu v Bioparku štít, kam vás všechny rádi zveme. Byl to super den i pro nás.

Více o Společnosti Laguna naleznete zde.

Více o Bioparku Štít naleznete zde.

zpátky nahoru