Oskárek - Jak jsem se stal volnoletcem

Jmenuji se Oskárek a jsem Žako. Někteří říkají Velký jiní zas Šedý a další jen Kongo. Jsou mi 2 roky a bydlím se svou mamkou a psí ségrou. 

Mamka se mnou trénovala od loňského jara 2016. Je pravda, že začátky nebyly nic moc neb jsem nevěděl co ta máma po mě pořád chce. Já chtěl létat, ale né podle její představy. Kdybych neměl kšíry a provázek, už bych byl nejspíš v trapu. Ze začátku jseme chodili hodně ven na procházky abych si prý zvykal na různé zvuky venku. Je pravda, že jsem se fakt bál všeho, co se venku šustlo. Ale teď už jsem skoro velký kluk a už se vůbec nebojím.

S mamkou, jejími kamarády a taky s mými papouščími kamarády jsme se pravidelně scházeli na polích, loukách nebo letištních ploch. Bylo to fajn to musím říct. I když jsem měl tu hroznou věc na sobě bylo to pořád lepší než být doma zavřený. Něco málo jsem se toho naučil, ale pak začala zima a my chodily do haly. Moc se mi tam nelíbilo, ale mámě jo. Tak jsem jezdil s ní a dával na ni pozor. Když skončila zima mamka se do toho tréninku nějak vložila. Začali jsme chodit zas ven. Bylo to super jen ty kšíry jsem musel mít na sobě. Když jsem koukal na kámoše jak létají trochu jsem jim záviděl. Řekl jsem si, že tý mámě budu dělat radost. Jezdili jsme hodně s jedním strejdou a tetou a jejich papoušky. Musím říct, že mi to fakt šlo a taky jsem už věděl VO CO GOU, ale ten provázek mi fakt už vadil. Člověčí kámoši už říkali mámě ať mi to sundá, ale znáte ženský. Jsou hysterky a mají furt strach.

gallery

gallery

gallery

Bylo léto a mamka se chystala na dovču na pár dní kam nechtěla vzít sebou ani mě ani mojí ségru, tak mě prostě šoupla ke strejdovi. Ještě že jsem tam měl kámošku aru Elinku, která se moc se mnou nekamarádila, ale mě to nevadilo.

Když mamka byla pryč, strejda jí posílal fotky jak se mám dobře a co ho pak nenapadlo. Uděláme si z ní srandu. Našel asi 2 fotky jak letám na provázku a upravil je v pc. Vymazal mi kšíry a provázek a poslal jí to, že prý mě s kamarády pustil. Máma byla fakt naštvaná a napsala mu, že až se vrátí, tak ho zabije. Samozřejmě všichni mamky kamarádi jí to potvrdili.

gallery

gallery

gallery

Blížil se čas příjezdu a strejda se domluvil s mámou, že se sejdou na létání. Když mamina přijela domů čekalo ji překvapení. Pokuta za rychlou jízdu. No jo no. Nemá jezdit rychle. Ale to nebylo vše. Moje psí ségra byla nemocná a tak ještě rychle jela na veterinu - to už tedy bez pokuty. Zprávy nebyly dobré a tak mamka z toho byla špatná. Potom jela konečně za mnou, ale po cestě nedobrzdila a ťukla to do auta před ní. Nic se tedy nestalo ale na psychice ji to nedodalo. Konečně ji vidím přijíždět. Měl jsem obrovskou radost, ale máma nevzala kšíry a když ji všichni řekli, že si z ní udělali srandu nechala mě v přepravní kleci. Mě se to tedy nelíbilo, ale co já chudák mohl dělat. Mamka seděla na židličce a kecala a kecala a pak najednou mi otevřela klec. Jako musím říct, že jsem čuměl jako blázen. Ale pro mě osvobozující moment. Venku a bez kšírků. Vylezl jsem, chvilku posedával na kleci a pak jsem se tedy letěl proletět. Máma málem dostala infarkt, ale já si udělal kolečko a vrátil se za ní. Přeci jenom,  co by si beze mě počala. A tak začalo naše létání na volno. S kamarády mě to fakt baví, dělám u toho blbosti a když nemají čas mamka mě vezme samotného do parku, kde jsou stromy a to mě taky baví. Že začátku, když jsem se šel proletět, mamina furt na mě pískala, ale teď už ví, že se za ní vždycky vrátím a už je víc v klidu.

gallery

gallery

gallery

gallery

Musím říct kamarádi, že je to fakt super a když vidím mamku jakou má radost jsem taky šťastný.

Přeji všem kamošům ať s Vámi chodí alespoň rodiče ven. Je to boží.

zpátky nahoru