Laguna a já

Přináším Vám svůj vlastní příběh, jak jsem se dostala ke společnosti Laguna.

Jana Černá

Není to tak dávno, kdy jsem si splnila svůj dětský sen a zakoupila si malý druh papouška.

Více o mém papoušku Robinovi najdete zde.
Více o mém papoušku Bobině najdete zde.

Tím, že jsem se začala více zajímat o informace o jejich chovu a začala chodit na výstavy papoušků do Botanické zahrady a Lysé nad Labem, jsem se dostala i k informacím o společnosti Laguna, která pečuje o handicapované ptáky.

Na výstavách bývají umístěni i jejich chovanci, ary, kakadu a další. Na jedné výstavě v Botanické zahradě mi učaroval nádherný kakadu, který se nechal skrz mříže drbat a vyloženě škemral o pozornost. Tenkrát mě napadlo, že takového papouška bych ráda, ale že bych na něj neměla dost času, tak je to nesplnitelný sen. Tenkrát mě napadlo, že bych se mohla podívat, jestli se nedá v Laguně pomáhat a tím se na chvilku ke krásnému kakadu dostat.

gallery

gallery

Netrvalo dlouho, a osmělila jsem se napsat do společnosti s otázkou, zda bych mohla docházet a pečovat o jejich svěřence. Odpověď byla, že se mám dostavit na schůzi tehdy a tehdy a představit se.

Po vzájemném představení se zakladatelkou společnosti jsem s ní poprvé šla do skleníku v Botanické zahradě, kde je část papoušků umístěna. Postupně jsem se učila, jak k velkým papouškům přistupovat, jak a čím je krmit a také jak pečovat o jejich ubikaci. Neobešlo se to bez nějakého významného štípance, který byl ale vyvážen papouščí náklonností.

gallery

gallery

Nyní docházím za papoušky vždy, jak mi to jen čas umožní. Chodí se mnou přátelé z řad chovatelů a společně se snažíme umístěným papouškům zpříjemňovat pobyt. Někteří vyžadují doteky, mazlení, jiní se jen těší na krmení a nějaký ten papouščí pamlsek.

Společnost Laguna

laguna logo pečuje o odložené či handicapované ptáky. Je to sdružení milovníků zvířat, hlavně papoušků, kterým není lhostejný jejich osud, pokud se dostanou do nepříznivé situace. V Botanické zahradě Univerzity Karlovy, Na Slupi 16, Praha 2 má společnost Laguna umístěnou skupinu papoušků, ve které jsou hlavně kakadu, amazóňan, žako a ara. Někteří přišli o svého páníčka, jiní onemocněli a už nebyli zajímaví pro svého majitele. V Laguně je jim poskytována základní péče, veterinární ošetření, kontakt s dalšími opeřenci a v neposlední řadě i s lidmi, kteří do Laguny dochází. I my jako skupina Uzavřená Křídla se snažíme do Laguny docházet a pomáhat s krmením, úklidem a v neposlední řadě i s mazlením papoušků, což je pro ně i velmi příjemné a žádané.

Více o společnosti Laguna najdete na jejich internetových stránkách zde.
Více o společnosti Laguna najdete na jejich Facebookových stránkách zde.

 

Chcete pomoci i vy papouškům a Společnosti Laguna?

Pokud máte zájem pomoci papouškům ve společnosti Laguna, tak neváhejte a kontaktujte přímo Magdalénu Žohovou. Velmi ochotně Vám sdělí, jaká forma pomoci by aktuálně byla nejvhodnější i dle Vašich možností.

Kontaktní informace na společnost Laguna najdete zde.

Také můžete přispět jakoukoliv částkou na účet společnosti Laguna 2501164977/2010 variabilní symbol - 1234.

Jak přispět společnosti Laguna najdete zde.

Za Vaši jakoukoliv pomoc Vám předem děkujeme - Uzavřená Křídla.

 

zpátky nahoru