Robin - Mníšek šedý

 

Robina jsem pořídila do páru k Bobině a hlavně proto, aby v páru lépe snášeli samotu, když jsem v práci. Protože byl od chovatelky „vymazlený“ tak od prvního dne chodil na ruku, mazlil se, jen měl trošku problém s návratem do klece. To jsem ale zlomila a nyní je už poslušný, jako Bobina. Hodně se od ní učí, vidí, jak se ona reaguje na povely, a napodobuje jí. Na to, že je mu něco přes rok je moc šikovný.

Létání v tenisové hale

Poprvé jsem ho vzala do haly a nebyla si jistá, zda ho pustit, nebo ne. Nechala jsem se přesvědčit a vypustila ho do prostoru. Asi deset minut kroužil po hale a pak sednul v koutě. Došla jsem si pro něj a dala zpět do klece. Když jsme byli v hale podruhé a potřetí, tak se prolétl a posedával po síti, po mně, a navazoval kontakt s jiným druhem (od jené chovatelky získal přezdívku Modrá raketa). Mníšci jsou skvělí letci.

gallery

gallery

Kšíry

Od chovatelů jsem věděla, že s kšírami mám začít hned. Nechá si je s menšími obtížemi nasadit, a venku je určitě spokojený. Létání si užívá. Ale většinou se drží u mě, nebo má oblíbenou pečovatelku Káju. Na volno ho zatím nepouštím, přece jen fixace na mně není po roce tak velká.

Stavitel

Mníšci si v přírodě staví hnízda. Já mám doma úžasného stavitele. Místo budky mu sestřenka uháčkovala domeček. Zpočátku si tam nosil různé drobnosti, hračky a kradené tužky a tak. Napadlo mě, že mu poskytnu pár proutků a budu pozorovat, co s nimi provede. Výsledek je na fotce. Postupně zpracoval tak 50 proutků břízy, několik vypadlých ocasních per a jiné. Je to velice aktivní ptáček. Neustále v pohybu.

gallery

gallery

gallery

 

zpátky nahoru