Novinky z našeho ptačího světa 2018

Naše skupina vstupuje do svého třetího společného roku. Opět se Vám budeme snažit přinášet to nejzajímavější, co se u nás událo. Přejeme hezké čtení :-)

18:ZÁŘ

Jeden podzimní den volnoletců
Ararauny Charlie a Laura si užívají babí léto naplno. Dnes jsme se vydali na ořechy, které u nás ale ještě nepadají, takže ary provedly samosběr a panička musí ještě pár dní počkat. Teplé slunce vybízelo spíš k opalování, nežli létání, prošli jsme se po poli a papoušci šplhali po stromech. Spokojené arušky pak zbytek dne odpočívaly ve své voliéře.

Fotogalerii naleznete zde.


13:ZÁŘ

Menší sestřih z několika procházek v podání Bárnyho a Elinky. Jedná se o klidné místo na pražském Chodově. Papoušci toto místo již velmi dobře znají, protože zde chodí létat skoro denně. Vždy zde potkáváme spoustu lidí na procházce, kteří se nad krásou papoušků v letu dlouho pozastavují a nevěřícně koukají, jestli papoušek někomu neuletěl.


26:SRP

Důvodem k společnému setkání nemusí být jen papoušci, i když většinou ano :-). Proto jsme se tentokrát sešli na kulturně sportovně společenské akci a vyrazili na PUTTING GOLF do Úžic. Myslím, že jsme si to užili, dobře se najedli a vyzkoušeli naše golfové umění. Super akce, jen tak dál.

Fotogalerii z golfu naleznete zde.


23:SRP

Byli jsme se podívat na 79. výstavě exotického ptactva a rostlin s názvem "Stepí a pralesem", která se koná v Botanické zahradě UK až do 2.9.2018. Laguna se aktivně podílí na pořádání výstavy - u pokladny má stánek s reklamními předměty, samozřejmě za doprovodu některých ochočených papoušků, předvádí i inkubátor s měsíčními mláďaty dvou kakaduů a ararauny. Proto jsme opět zapojili omladinu do krmení, aby měla Laguna další nástupce. Výstava je moc pěkná a všem ji moc doporučuji. Proto pokud to nemáte daleko, vyražte se do Botanické zahrady podívat, čas je do konce příštího týdne.

Fotogalerii z výstavy naleznete zde.


04:SRP

I letos jsme se jeli do Šumperka na akci Papouščí den 2018 do příjemného kempu Krásné. Akce to byla jako každý rok velmi vydařená, i když díky zaneprázdnění a nemocem některých z nás jsme nejeli v plném počtu. O tom, že jsme si to užili není pochyb a líbilo se to i našim papouškům. Hrdina výletu by se dal nazvat Oskárek, který prvně na této akci byl bez kšírků na volno a choval se naprosto báječně. Myslím, že Martina na něj může být patřičně hrdá. Určitě se podívejte na naši fotogalerii, kde nejsou jen papoušci, ale také dokumentace jak jsme si to na Krásném všichni užívali. Takže za rok opět.

Fotogalerii z akce naleznete zde.

V rámci Papouščího dne jsme také podporovali Lagunu a to prodejem paví brk, čehož se naše děti Kája a Patrik zhostili na výbornou a vybrali neuvěřitelných 8.407,- Kč. Všem kdo přispěli ještě jednou děkujeme.

Celý článek o podpoře Společnosti Laguna najdete zde.

gallery

gallery

gallery


19:ČEN

Péče o papoušky ve Společnosti Laguna obnáší i mazlení s miminky ve voliéře ve Škole Montessori, kde je několik papoušků. Díky Janě Černé, která je skoro každý den chodí opečovávat, se mají tyto prckové k světu.

Více o společnosti Laguna najdete na jejich internetových stránkách zde.

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery


02:ČEN

Veřejné létání je úspešně za námi a musím se přiznat, že tak s velkou účastí veřejnosti asi nikdo z nás nepočítal. Každopádně všem děkujeme, že jste si přijeli podívat a věříme, že se Vám akce líbila. Třeba ji ještě letos zopakujeme.

Fotogalerii naleznete zde.

Fotogalerii od profi fotografů naleznete zde.


26:KVĚ

Dětský den v Bioparku Štít s papoušky. Podívejte se na krátký sestřih z prima dne.


12:KVĚ

Spolu se společností Laguna jsme se opět vydali do Bioparku Štít na podporu papoušků, kteří v Laguně máme. Jako i minulý rok zde budeme nepravidělně dojíždět a každý návštěvník se budu moci blíže seznámit nejen s našimi popaušky, ale hlavně s papoušky Společnosti Laguna.

Více o společnosti Laguna najdete na jejich internetových stránkách zde.

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery


10:KVĚ

I letos chceme pro vás uspořádat veřejné létání a tak na něm intenzivně pracujeme. Zatím to vypadá na termín sobota 2.6.2018 od 10:00. Vhodnou lokalitu vybíráme a ladíme podmínky využití, pokud vše dopadne dobře, uvidíme se opět někde v blízkosti Mělníka. Toto jsou předběžné informace, konkrétní datum a lokalitu vám sdělíme co nejdříve. Těšíme se na vás.


06:KVĚ

Přidali jsme malou fotogalerie a pár videí Rika a Sárinky při společném létání.

Fotogalerii naleznete zde.

Videogalerii naleznete zde.


28:DUB

A máme zde první větší grilování v Roklince i s přespáním. Papoušci si to užili, my jsme se nadlábli a večer nás překvapila ještě návštěva hledačů kešek. Myslím, že to bylo více než vydařené.

Fotogalerii z grilování naleznete zde.


05:DUB

Teplé počasí přichází a s ním se rozjíždí i volnoletecká seznóna. Bohužel se ale i zvětšuje počet ulétlých papoušků, pozor na to. Opatrnosti není nikdy dost a ne vždy to má šťastný konec.

Více se dozvíte v našem článku zde.


03:BRE

Jelikož se nám teplé počasí zatím nedostavuje, je potřeba nechat proletět naše mazlíčky alespoň v hale kam pravidelně skoro celou zimu chodíme. Je super, že se najdou správci hal, kteří nás nechají proletět. Omluvte zhoršenou kvalitu fotek, osvětlení nebylo nejlepší a jak víme, použití blesku může papouškům ublížit.

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery

gallery


01:LED

A je to zde - 1. ledna 2018 a my bychom Vám chtěli poprát vše nejlepší do nového roku a spousty nalétaných kilometrů bez nehod. Opět pro tento rok pro Vás připravujeme spoustu zajímavých akcí,jako je veřejné létání, akce v Bioparku Štít či podpora Společnosti Laguna.

Foto galerie


<< Novinky roku 2016        << Novinky roku 2017

zpátky nahoru